Kategorie


Co nowego w HDCVI?

Kilka lat temu jak system HDCVI wchodził na rynek chyba nikt z nas się nie spodziewał, że w tak krótkim czasie technologie analogowe rozwiną się pod względem rozdzielczości i możliwości. Rozdzielczość Full HD w roku 2015 była tym czego wszyscy oczekiwali, a system HDCVI dał nam to w bardzo przystępnym wydaniu. W momencie składania tekstu można powiedzieć, że jakość Full HD jest teraz optymalnym standardem rozdzielczości wybieranym przez wszystkich.
Skoro w tym momencie praktycznie wszystkie nowe systemy już opierają się o rozdzielczość 1080p, to czy znajdziemy teraz coś w jeszcze bardziej atrakcyjnej formie i powszechnie dostępnym? Ależ owszem!
Systemy monitoringu AHD, TVI czy HD CVI prą do przodu i uzyskiwane są coraz to wyższe rozdzielczości i nikogo już nie zdziwi kamera 3 MPX czy 4 MPX. Dodatkowo to w takim systemie “analogowym” jesteśmy w stanie uzyskać obraz nawet 8 MPX. To co pozostało niezmienne od lat HDCVI posiada zalety dwóch systemów - wysoka rozdzielczość tak jak w systemach IP i brak opóźnienia jak w systemach analogowych.


Kamery wielosystemowe przyszłością CCTV?
Zauważalnym trendem wśród producentów sprzętu do monitoring są coraz częściej spotykane kamery wielosystemowe. Cel takiego sprzętu jest bardzo prosty - by pasował do każdego możliwego systemu monitoringu zastanego na obiekcie.
Przyszłość kamer wysokiej rozdzielczości znajduje się zarówno w technologii HDCVI, jak i w pozostałych, konkurencyjnych systemach. Co za tym idzie zapewne też wkrótce znajdą się na rynku wielosystemowe kamery 8 MPX, a także rejestratory i wszystkie potrzebne akcesoria do tak wysokich rozdzielczości. Póki co systemy 4 MPX HDCVI są wystarczająco dobre i optymalnie tanie.


Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej na temat technologii HDCVI?
Skontaktuj się z nami:
Telefon: 22 614 33 72, 22 618 30 53
Adres: ul. Lecha 6, 03-610 Warszawa
Zobacz jak dojechać