Kategorie

Newsletter

Kod produktu: 4504

Kamera HD-CVI DH-HAC-HFW2221RP-Z-IRE6 - rozdzielczość 2Mpx [FullHD], obiektyw 2.7-12mm, promiennik IR do 60m


Gwarancja wysyłki.
Do wysyłki zostało:
Dostępność:
Magazyn Magazyn
Producent: Dahua
Dotyczy produktów oznaczonych jako "Jest".
szt.
Cena netto: 550,00 zł 688,80 zł676,50 zł

Kamera tubowa HD-CVI / HAC-HFW2221RP-Z-IRE6

Cyfrowa jakość obrazu FULL HD

Promiennik podczerwieni do 60m

Zmiennoogniskowy obiektyw 2.7-12mm

Regulację kamery w trzech płaszczyznach

Klasa szczelności IP66

Zasilanie 12V DC

   
   
Kamera HD-CVI / HAC-HFW2221RP-Z-IRE6
Kamera tubowa HAC-HFW2221RP-Z-IRE6 oparta jest o technologię HD-CVI i umożliwia przesył sygnału po kablu koncentrycznym na odcinku ponad 500 metrów bez jakichkolwiek opóźnień w transmisji. Urządzenie posiada przetwornik Megapixel CMOS 1/2.7" 2.1 Mpx generujący obraz w rozdzielczości FullHD 1080p (efektywna liczna pikseli: 1928 x 1088). Kamera została wyposażona w zmiennoogniskowy obiektyw 2.7 ~ 12 mm oraz w promiennik podczerwieni o zasięgu do 60 metrów. HAC HFW2221RP Z IRE6 firmy Dahua, mieści się w metalowej obudowie i klasie szczelności IP66, co stwarza z kamery urządzenie odporne na zakurzenie czy potraktowanie go silnym strumieniem wody. Pobiera maksymalnie 5 W mocy i zasilane jest prądem stałym 12 V lub PoE.
 
 

 

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Model HAC-HFW2221RP-Z-IRE6
Standard
HD-CVI
Przetwornik 1/2.7" 2.1 Mpx CMOS Megapixel
Rozdzielczość
1920 x 1080 - 1080p; 1280 x 720 - 720p; 960 x 576 - PAL
Czułość 0,02 Lux (F1.4)
Czułość cz-b
0 Lux (wbudowany oświetlacz IR)
Obiektyw w komplecie 2,7..12 mm ( motozoom)
Tryb dzień/noc
Filtr mechaniczny (przełączanie automatyczne lub ręczne z OSD)
Oświetlacz IR Tak (zasięg do 60m)
Prędkość elektronicznej migawki ELC
1/3..1/100000 s
AGC Tak
WDR - Szeroki zakres dynamiki
Tak (cyfrowy), również funkcje BLC i HLC
Redukcja szumów Tak
Menu OSD
Tak
Poziomy kąt obserwacji 99° ~ 37°
Zasilanie
12 V DC
Pobór mocy 8.2 W
Zasięg transmisji
500 m (kabel koncentryczny)
Stopień ochrony IP66
Wyjścia wideo:
HD-CVI, 1 Vpp / 75 Ω; PAL, 1 Vpp / 75 Ω
Temperatura pracy -40..60 °C
Wymiary
213 x 80 x 72 mm
Waga 0,55 kg
Materiał obudowy
Aluminium

 

Rozdzielczość 1080p (Full HD)

Full HD to oznaczenie jakości sygnału o wysokiej rozdzielczości działania (z ang. Full High Definition). FullHD gwarantuje obraz o szczególnie dużej rozdzielczości 1920x1080 pikseli - ponad 2 miliony pikseli. Urządzenia działające w tym standardzie przesyłają obraz w proporcji 16:9 dzięki czemu można w pełni wykorzystać nowe ekrany panoramiczne.

 

HD-CVI - High Definition Composite Interface

HDCVI (Analog High Definition) to technologia transmisji sygnału wideo bardzo wysokiej rozdzielczości przy pomocy kabla koncentrycznego. hdcvi jest system analogowym, w którym uzyskany obraz jest wyjątkowej jakości i zapewnia rozdzielczość HD. Uzyskany sygnał z kamery hdcvi jest przetwarzany przez rejestrator i zapisywany w oryginalnej, najwyższej jakości. Działanie systemu hdcvi, sprawia, że wymiana klasycznych kamer analogowych na nowoczesne kamery megapikselowe jest wyjątkowo proste i oszczędne.

 

Klasyfikacja IP wodoszczelności

IP („International Protection Rating”, czasami „Ingress Protection Rating”) – stopień ochrony zapewnianej przez obudowę urządzenia elektrycznego przed:
- dostępem do niebezpiecznych części wewnątrz obudowy,
- wnikaniem obcych ciał stałych,
- szkodliwymi skutkami wnikania wody.

Kod IP stosuje się również do oznaczania pustych obudów.

Kod IP – system oznaczania stopni ochrony zapewnianej przez obudowy przed dostępem do części niebezpiecznych, wnikaniem obcych ciał stałych, wnikaniem wody oraz system podawania dodatkowych informacji związanych z taką ochroną.

 

Zastosowane technologie poprawy obrazu

WDR - Szeroki Zakres Dynamiki
Działanie tej funkcji w kamerach IP polega na użyciu odpowiednich algorytmów do analizy naświetlenia obrazu oraz na dynamicznej zmianie wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli monitorowanych scen w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych elementów. Dzięki temu mamy możliwość dokładnej rejestracji sceny mimo dużego kontrastu.
 
 
  AGC - Auto Gain Control
Automatyczna kontrola wzmocnienia. W warunkach słabego oświetlenia funkcja wzmacnia wartość sygnału na wyjściu kamery aby obserwowany obiekt był lepiej widoczny. Niestety wzmacniane są również szumy.
 
AWB - Automatyczny Balans Bieli
Balans bieli jest jedną z najważniejszych składowych kamery cctv, decydującym o poprawnym odwzorowaniu kolorów obserwowanego obiektu. Producenci kamer w celu ułatwienia użytkownikom poprawnego ustawiania balansu bieli wprowadzili system automatycznego ustawiania balansu bieli w kamerze (AWB – wng. Auto White Balance).
 

 

 

Dahua Technology

Dahua to światowy lider branży monitoringu i zabezpieczeń technicznych. Jest to prężnie rozwijająca się firma, która to z każdym rokiem proponuje coraz to lepsze i bardzo nowoczesne rozwiązania w systemach CCTV. Produkty tej marki doskonale sprawdzają się w zabezpieczeniu wielu obiektów na całym świecie, z różnych płaszczyzn działalności. Sprzęt Dahua sprawdza się zarówno w obiektach publicznych - takich jak banki, szkoły, urzędy, w prywatnych przedsiębiorstwach i fabrykach oraz oczywiście w prywatnych obiektach. Produkty marki Dahua znane są na całym świecie - od Azji, przez Europę i całą Amerykę.

 

Praca w całkowitych ciemnościach

Tryb pracy dzień/noc
Kamery wyposażone w odpowiedni promiennik podczerwieni oraz filtr są w stanie zapewnić skuteczną jakość widzenia zarówno w dzień, jak i w nocy. Urządzenie przy odpowiednim poziomie naświetlenia (bądź jego braku) automatycznie przechodzi w odpowiedni do danego oświetlenia trybu działania. Niektóre urządzenia pozwalają nam na regulację, bądź ręczne włączenie danego trybu.