Kategorie

Newsletter

Kod produktu: 4983

DH-IPC-EB5500P, Kamera FISHEYE IP, 1.8mm, 5 Mpix, 12V DC


Gwarancja wysyłki.
Do wysyłki zostało:
Dostępność:
Magazyn Magazyn
Producent: Dahua
Czas realizacji: 24-48h
Dotyczy produktów oznaczonych jako "Jest".
szt.
Cena netto: 1 100,00 zł 1 353,00 zł

Kamera FISHEYE IP /DH-IPC-EB5500P

Cyfrowa jakość obrazu 5 Mpix

Stałoogniskowy obiektyw 1.8 mm

Regulację kamery w trzech płaszczyznach

Klasa szczelności IP66

Zasilanie 12V DC

   
   
Kamera IP / DH-IPC-EB5500P
Wandaloodporna kamera sieciowa IP typu Fisheye z obiektywem stałoogniskowym 1.8mm sterowanym ręcznie. Kamery serii ECO-SAVVY 2.0 zostały wyposażone w przetworniki obrazu pozwalające na zapis nawet do 5 Mpix.Porównanie jakości obrazu 1080P oraz efektywnej redukcji szumów. WDR (Wide Dynamic Range) oferuje doskonałą jakość obrazu zacienionych miejsc. Inteligentne funkcje wideo : przekroczenie linii, porzucony/brakujący obiekt, wtargnięcie, zmiana sceny, detekcja twarzy. Nowy fotorezystor podczerwieni pozwala na skuteczniejsze i sprawniejsze przełączanie trybów dzień/noc. Gniazdo pamięci SD, możliwość obrotu kamerą w trzech osiach oraz praktyczna sprężynka ułatwiająca bezpieczny demontaż kamery. Urządzenie wyposażone zostało w protokół ONVIF, umożliwiający współpracę z większością kamer IP dostępnych na rynku. Niezwykle prosta i Intuicyjna obsługa rejestratora pozwala na korzystanie ze sprzętu nawet przez niedoświadczonych użytkowników.
 
 

 

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Model DH-IPC-EB5500P
Standard
IP
Przetwornik 1/3" 5Mpx CMOS
Rozdzielczość
5 Mpix
Czułość 0,01 Lux
Czułość cz-b
0 Lux
Obiektyw w komplecie 1.8 mm
Tryb dzień/noc
Filtr mechaniczny
Kąt widzenia 180º
Kompresja obrazu
H.264/MJPEG
Prędkość transmisji 15fps@5M, 25fps@UXGA, 30fps@UXGA
WDR - Szeroki zakres dynamiki
Tak
Kompatybilność ONVIF (2.4), PSIA, CGI
Promiennik podczerwieni IR
-
Wejście/Wyjście alarmu 1 / 1
Zasilanie
DC 12 V, PoE (802.3af)
Pobór mocy 6 W
Audio
Wbudowany mikrofon, 1/1
Stopień ochrony IP66
Obudowa wandaloodporna
IK10
Temperatura pracy -30..60 °C

 

Rozdzielczość 5 Mpix

5 Mpix Jest to rozdzielczość działania powyżej standardu FullHD. Urządzenia o takich parametrach pracy pozwają na wyższą rozpoznawalność szczegółów. Pełne wykorzystanie tego typu urządzeń wymaga odpowiednio dobranych, kompatybilnych komponentów, lecz jednocześnie zapewnia wyjątkową jakość obrazu niespotykaną we wcześniejszych standardach.

 

Klasyfikacja IP wodoszczelności

IP („International Protection Rating”, czasami „Ingress Protection Rating”) – stopień ochrony zapewnianej przez obudowę urządzenia elektrycznego przed:
- dostępem do niebezpiecznych części wewnątrz obudowy,
- wnikaniem obcych ciał stałych,
- szkodliwymi skutkami wnikania wody.

Kod IP stosuje się również do oznaczania pustych obudów.

Kod IP – system oznaczania stopni ochrony zapewnianej przez obudowy przed dostępem do części niebezpiecznych, wnikaniem obcych ciał stałych, wnikaniem wody oraz system podawania dodatkowych informacji związanych z taką ochroną.

 

Zastosowane technologie poprawy obrazu

WDR - Szeroki Zakres Dynamiki
Działanie tej funkcji w kamerach IP polega na użyciu odpowiednich algorytmów do analizy naświetlenia obrazu oraz na dynamicznej zmianie wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli monitorowanych scen w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych elementów. Dzięki temu mamy możliwość dokładnej rejestracji sceny mimo dużego kontrastu.
 
 
  AGC - Auto Gain Control
Automatyczna kontrola wzmocnienia. W warunkach słabego oświetlenia funkcja wzmacnia wartość sygnału na wyjściu kamery aby obserwowany obiekt był lepiej widoczny. Niestety wzmacniane są również szumy.
 
AWB - Automatyczny Balans Bieli
Balans bieli jest jedną z najważniejszych składowych kamery cctv, decydującym o poprawnym odwzorowaniu kolorów obserwowanego obiektu. Producenci kamer w celu ułatwienia użytkownikom poprawnego ustawiania balansu bieli wprowadzili system automatycznego ustawiania balansu bieli w kamerze (AWB – wng. Auto White Balance).
 

 

 

Dahua Technology

Dahua to światowy lider branży monitoringu i zabezpieczeń technicznych. Jest to prężnie rozwijająca się firma, która to z każdym rokiem proponuje coraz to lepsze i bardzo nowoczesne rozwiązania w systemach CCTV. Produkty tej marki doskonale sprawdzają się w zabezpieczeniu wielu obiektów na całym świecie, z różnych płaszczyzn działalności. Sprzęt Dahua sprawdza się zarówno w obiektach publicznych - takich jak banki, szkoły, urzędy, w prywatnych przedsiębiorstwach i fabrykach oraz oczywiście w prywatnych obiektach. Produkty marki Dahua znane są na całym świecie - od Azji, przez Europę i całą Amerykę.

 

Praca w całkowitych ciemnościach

Tryb pracy dzień/noc
Kamery wyposażone w odpowiedni promiennik podczerwieni oraz filtr są w stanie zapewnić skuteczną jakość widzenia zarówno w dzień, jak i w nocy. Urządzenie przy odpowiednim poziomie naświetlenia (bądź jego braku) automatycznie przechodzi w odpowiedni do danego oświetlenia trybu działania. Niektóre urządzenia pozwalają nam na regulację, bądź ręczne włączenie danego trybu.