KategorieKod produktu: 4018

Kamera Turbo HD DS-2CE16D0T-IT5/6mm - rozdzielczość 2Mpx [FullHD], obiektyw 6mm, promiennik IR do 80M


Gwarancja wysyłki.
Do wysyłki zostało:
Dostępność:
Producent: Hikvision
Dotyczy produktów oznaczonych jako "Jest".

Kamera tubowa Turbo HD / DS-2CE16D0T-IT5

Cyfrowa jakość obrazu FULL HD

Promiennik podczerwieni do 80m

Stałoogniskowy obiektyw 6mm

Regulację kamery w trzech płaszczyznach

Klasa szczelności IP66

Zasilanie 12V DC

   
   
Kamera Turbo HD / DS-2CE16D0T-IT5
DS-2CE16D0T-IT5 jest tubową kamerą o rozdzielczości 2 Mpix posiadającą wbudowany oświetlacz IR o zasięgu do 80m. Obiektyw DS-2CE16D0T-IT5 jest fizycznie oddzielony od oświetlacza, dzięki czemu kamera nie doświadcza przenikania promieniowania z oświetlacza IR do obiektywu. DS-2CE16D0T-IT5 posiada obiektyw stałoogniskowy oraz mechanizm generacji obrazu o szerokim zakresie dynamiki (WDR). Kamera posiada klasę szczelności IP66.
 
 

 

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Model DS-2CE16D0T-IT5
Standard
PAL/NTSC
Przetwornik 2MP(CMOS)
Efektywna liczba pikseli
1920(H) * 1080(V)
Synchronizacja Wewnętrzna
Czułość
0,1 Lux @F1,2 (AGC wł.)
Czułość (IR wł.) 0,0 Lux
Prędkość elektronicznej migawki ELC
1/25..1/50 000 s
Obiektyw 6 mm
Montaż obiektywu
M12
Kąt widzenia 54 °
Tryb Dzień/Noc
Filtr mechaniczny
Zasięg oświetlacza LED 80 m
Rozdzielczość
1080p
LIczba klatek 25 fps
Wyjście HD wideo
1
S/N >62 dB
Redukcja szumów
DNR
AGC Tak
Regulacja kąta
Pan: 0..360°, Tilt: 0..180°, Obrót: 0..360°
Temperatura pracy -40..60° °C
Stopień ochrony obudowy
IP66
Wilgotność względna do 90% bez kondensacji
Zasilanie
12V DC
Pobór mocy 6 W
Wymiary
86,22 x 82,05 x 220.13mm
Klasa szczelności IP66
Waga
430 g

 

Rozdzielczość 1080p (Full HD)

Full HD to oznaczenie jakości sygnału o wysokiej rozdzielczości działania (z ang. Full High Definition). FullHD gwarantuje obraz o szczególnie dużej rozdzielczości 1920x1080 pikseli - ponad 2 miliony pikseli. Urządzenia działające w tym standardzie przesyłają obraz w proporcji 16:9 dzięki czemu można w pełni wykorzystać nowe ekrany panoramiczne.

 

HD-TVI - High Definition Transport Video Interface (Turbo HD)

HD-TVI (Turbo HD) to nowoczesna i innowacyjna technologia pozwalająca na bezstratną transmisję obrazu wysokiej rozdzielczości przy pomocy przewodu koncentrycznego. Obraz z kamer przesyłany jest bez opóźnień nawet na bardzo duże odległości (ok 450m), a sam sygnał w dużej mierze posiada odporność na zakłócenia wynikające z pola elektromagnetycznego. Transmisja przebiega dwukierunkowo, dzięki czemu uzyskujemy możliwość sterowania kamerami szybkoobrotowymi tylko przy pomocy kabla koncentrycznego.
Trybrydowe rejestratory to kolejny kluczowy element tej technologii. Takie urządzenia mogą współpracować z kamerami analogowymi, kamerami sieciowymi IP oraz HD-TVI jednocześnie. Tego typu produkty zostały zaprojekowane tak, aby mogły się dostosować do każdego obieku. Są idealną opcją dla każdego kto chce zminimalizować koszty, a jednocześnie ulepszyć istniejący już system monitoringu.

Najważniejsze cechy technologii: -współpraca z prawie każdym typem urządzeń – kamery analogowe, sieciowe oraz HD-TVI
-transmisja obrazu na duże odległości bez opóźnień
-dwukierunkowa komunikacja między urządzeniami poprzez przewód koncentrynczy
-obraz wysokiej rozdzielczości – 720p lub 1080p

 

Klasyfikacja IP wodoszczelności

IP („International Protection Rating”, czasami „Ingress Protection Rating”) – stopień ochrony zapewnianej przez obudowę urządzenia elektrycznego przed:
- dostępem do niebezpiecznych części wewnątrz obudowy,
- wnikaniem obcych ciał stałych,
- szkodliwymi skutkami wnikania wody.

Kod IP stosuje się również do oznaczania pustych obudów.

Kod IP – system oznaczania stopni ochrony zapewnianej przez obudowy przed dostępem do części niebezpiecznych, wnikaniem obcych ciał stałych, wnikaniem wody oraz system podawania dodatkowych informacji związanych z taką ochroną.

 

Zastosowane technologie poprawy obrazu

WDR - Szeroki Zakres Dynamiki
Działanie tej funkcji w kamerach IP polega na użyciu odpowiednich algorytmów do analizy naświetlenia obrazu oraz na dynamicznej zmianie wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli monitorowanych scen w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych elementów. Dzięki temu mamy możliwość dokładnej rejestracji sceny mimo dużego kontrastu.
 
 
  AGC - Auto Gain Control
Automatyczna kontrola wzmocnienia. W warunkach słabego oświetlenia funkcja wzmacnia wartość sygnału na wyjściu kamery aby obserwowany obiekt był lepiej widoczny. Niestety wzmacniane są również szumy.
 
AWB - Automatyczny Balans Bieli
Balans bieli jest jedną z najważniejszych składowych kamery cctv, decydującym o poprawnym odwzorowaniu kolorów obserwowanego obiektu. Producenci kamer w celu ułatwienia użytkownikom poprawnego ustawiania balansu bieli wprowadzili system automatycznego ustawiania balansu bieli w kamerze (AWB – wng. Auto White Balance).
 

 

 

Praca w całkowitych ciemnościach

Tryb pracy dzień/noc
Kamery wyposażone w odpowiedni promiennik podczerwieni oraz filtr są w stanie zapewnić skuteczną jakość widzenia zarówno w dzień, jak i w nocy. Urządzenie przy odpowiednim poziomie naświetlenia (bądź jego braku) automatycznie przechodzi w odpowiedni do danego oświetlenia trybu działania. Niektóre urządzenia pozwalają nam na regulację, bądź ręczne włączenie danego trybu.