Kategorie

Newsletter

Kod produktu: 5259

Kamera HD-CVI HAC-HFW1220RP - rozdzielczość 2Mpx [FullHD], obiektyw 3.6mm, promiennik IR do 20m


Gwarancja wysyłki.
Do wysyłki zostało:
Dostępność:
Magazyn Magazyn
Producent: Dahua
Czas realizacji: 24h
Dotyczy produktów oznaczonych jako "Jest".
szt.
Cena netto: 149,00 zł 221,40 zł183,27 zł

Kamera tubowa HD-CVI / HAC-HFW1220RP

Cyfrowa jakość obrazu FULL HD

Promiennik podczerwieni do 20m

Stałoogniskowy obiektyw 3.6mm

Regulację kamery w trzech płaszczyznach

Klasa szczelności IP67

Zasilanie 12V DC

   
   
Kamera HD-CVI / HAC-HFW1220RP
Kamera megapikselowa z przetwornikiem 1/2.9" CMOS oraz interfejsem HD-CVI (High Definition Composite Video Interface). Interfejs HD-CVI umożliwia transmisję analogowego, zespolonego sygnału wizyjnego za pośrednictwem kabla koncentrycznego. Dzięki temu możliwa jest transmisja obrazów o rozdzielczości HD na odległości nawet 500 m z zachowaniem niskich kosztów instalacji. Podczas transmisji nie występują opóźnienia oraz zachowana jest oryginalna, wysoka jakość obrazu. Zintegrowany uchwyt kamery 3-Axis, posiada regulację we wszystkich trzech płaszczyznach i umożliwia obrót kamery w dowolnym kierunku. Kamera spełnia klasę szczelności IP67.
 
 

 

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Model HAC-HFW1220RP
Standard
HD-CVI
Przetwornik 1/2.9" CMOS
Efektywna liczba pikseli
1920 x 1080 - 1080p, 1280 x 720 - 720p
Wyjście wideo HD-CVI, 1 Vpp / 75 Ω
Częstotliwość odświeżania
25fps@1080p, 30fps@1080p
Obiektyw w komplecie 3.6 mm
Tryb dzień/noc
ICR - Mechaniczny filtr podczerwieni
Oświetlacz IR Tak (zasięg do 20m)
Stosunek sygnał/szum (S/N)
> 65 dB
AGC Tak
WDR
D-WDR - Szeroki zakres dynamiki oświetlenia
Redukcja szumów Tak, 2DNR
Menu OSD
Menu OSD dostępne poprzez rejestrator
Kąt widzenia H: 83°
Zasilanie
12 V DC
Pobór mocy 2,8 W
Zasięg transmisji
500 m (kabel koncentryczny)
Stopień ochrony IP67
Materiał obudowy
Plastik
Temperatura pracy -40..60 °C
Wymiary
156 x 70 x 70 mm
Waga 0.155 kg

 

Rozdzielczość 1080p (Full HD)

Full HD to oznaczenie jakości sygnału o wysokiej rozdzielczości działania (z ang. Full High Definition). FullHD gwarantuje obraz o szczególnie dużej rozdzielczości 1920x1080 pikseli - ponad 2 miliony pikseli. Urządzenia działające w tym standardzie przesyłają obraz w proporcji 16:9 dzięki czemu można w pełni wykorzystać nowe ekrany panoramiczne.

 

HD-CVI - High Definition Composite Interface

HDCVI (Analog High Definition) to technologia transmisji sygnału wideo bardzo wysokiej rozdzielczości przy pomocy kabla koncentrycznego. hdcvi jest system analogowym, w którym uzyskany obraz jest wyjątkowej jakości i zapewnia rozdzielczość HD. Uzyskany sygnał z kamery hdcvi jest przetwarzany przez rejestrator i zapisywany w oryginalnej, najwyższej jakości. Działanie systemu hdcvi, sprawia, że wymiana klasycznych kamer analogowych na nowoczesne kamery megapikselowe jest wyjątkowo proste i oszczędne.

 

Klasyfikacja IP wodoszczelności (IP67)

IP („International Protection Rating”, czasami „Ingress Protection Rating”) – stopień ochrony zapewnianej przez obudowę urządzenia elektrycznego przed:
- dostępem do niebezpiecznych części wewnątrz obudowy,
- wnikaniem obcych ciał stałych,
- szkodliwymi skutkami wnikania wody.

Kod IP stosuje się również do oznaczania pustych obudów.

IP67 – ochrona przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie (30 min na głębokość 0,15 m).

 

Zastosowane technologie poprawy obrazu

WDR - Szeroki Zakres Dynamiki
Działanie tej funkcji w kamerach IP polega na użyciu odpowiednich algorytmów do analizy naświetlenia obrazu oraz na dynamicznej zmianie wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli monitorowanych scen w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych elementów. Dzięki temu mamy możliwość dokładnej rejestracji sceny mimo dużego kontrastu.
 
 
  AGC - Auto Gain Control
Automatyczna kontrola wzmocnienia. W warunkach słabego oświetlenia funkcja wzmacnia wartość sygnału na wyjściu kamery aby obserwowany obiekt był lepiej widoczny. Niestety wzmacniane są również szumy.
 
AWB - Automatyczny Balans Bieli
Balans bieli jest jedną z najważniejszych składowych kamery cctv, decydującym o poprawnym odwzorowaniu kolorów obserwowanego obiektu. Producenci kamer w celu ułatwienia użytkownikom poprawnego ustawiania balansu bieli wprowadzili system automatycznego ustawiania balansu bieli w kamerze (AWB – wng. Auto White Balance).
 

 

 

Dahua Technology

Dahua to światowy lider branży monitoringu i zabezpieczeń technicznych. Jest to prężnie rozwijająca się firma, która to z każdym rokiem proponuje coraz to lepsze i bardzo nowoczesne rozwiązania w systemach CCTV. Produkty tej marki doskonale sprawdzają się w zabezpieczeniu wielu obiektów na całym świecie, z różnych płaszczyzn działalności. Sprzęt Dahua sprawdza się zarówno w obiektach publicznych - takich jak banki, szkoły, urzędy, w prywatnych przedsiębiorstwach i fabrykach oraz oczywiście w prywatnych obiektach. Produkty marki Dahua znane są na całym świecie - od Azji, przez Europę i całą Amerykę.

 

Praca w całkowitych ciemnościach

Tryb pracy dzień/noc
Kamery wyposażone w odpowiedni promiennik podczerwieni oraz filtr są w stanie zapewnić skuteczną jakość widzenia zarówno w dzień, jak i w nocy. Urządzenie przy odpowiednim poziomie naświetlenia (bądź jego braku) automatycznie przechodzi w odpowiedni do danego oświetlenia trybu działania. Niektóre urządzenia pozwalają nam na regulację, bądź ręczne włączenie danego trybu.