Nie, monitor nie jest elementem wymaganym do ciągłej pracy systemu.
Jest on potrzebny głównie podczas pierwszej konfiguracji rejestratora lub w sytuacji, gdy urządzenie nie jest podłączone do Internetu. W takich przypadkach monitor umożliwia lokalny dostęp do ustawień urządzenia.
Po zakończeniu konfiguracji oraz zapewnieniu rejestratorowi dostępu do Internetu podgląd obrazu można uzyskać poprzez:
- aplikację mobilną V247,
- przeglądarkę internetową — wpisując adres IP rejestratora,
- program iVMS320.