Kategorie

System zasilania PoC – rozwiązanie dla systemów CCTV

Kiedy planujemy montaż systemu monitoringu na obiekcie, to niezależnie od liczby zaplanowanych kamer należy pamiętać o odpowiednim zasileniu tychże urządzeń. Najbardziej klasycznym sposobem zasilania kamer jest doprowadzenie do nich napięcia 12v przewodem dwużyłowym. W tym momencie zdecydowana większość kamer może być zasilana w ten sposób. Są natomiast dostępne kamery, które mają więcej opcji zasilania.


PoC (Power over Coaxial)

Kamery w systemach IP bardzo często wykorzystują (lub mogą wykorzystywać) system zasilania PoE. System taki służy do zapewnienia komunikacji pomiędzy kamerą i siecią przy jednoczesnym zasileniu kamery. W przypadku systemów IP wykorzystuje się kabel 8-żyłowy UTP i część przewodów służy osobno do komunikacji, a część osobno do doprowadzenia napięcia.


To co jest całkiem nowe to możliwość uruchomienia kamer CCTV tylko i wyłącznie przy pomocy przewodu koncentrycznego. Pierwszy z taką ofertą pojawił się Hikvision wprowadzając urządzenia PoC (Power over Coaxial), co za tym idzie do zasilenia kamery wystarczy przykładowy rejestrator DS-7204HQHI-K1/P. To na co trzeba koniecznie zwrócić uwagę, to fakt, że tylko wybrane modele są przystosowane do tego typu zasilania np. DS-2CE16D8T-IT3E.Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej o zasilaniu PoC?
Skontaktuj się z nami:
Telefon: 22 614 33 72, 22 618 30 53
Adres: ul. Lecha 6, 03-610 Warszawa
Zobacz jak dojechać