Kamery termowizyjne - Dahua Seria Thermo

06-10-2017

Jeżeli naszła Was kiedyś myśl jaka kamera może jeszcze lepiej pomóc wykryć intruza niż taka o rozdzielczości 12Mpix to mam odpowiedź – kamera o rozdzielczości 336x256 pikseli.

CO?! 336x256 ma być lepsze niż 12Mpix (4000x3072)?!

Owszem, dokładnie tak.

„Jak to możliwe” to pierwsze co przychodzi do głowy. Natomiast sprawa staje się zupełnie oczywista kiedy spojrzymy na takie porównanie:

Jak to działa? Każdy obiekt o temperaturze powyżej 0° Kelwina (-273,15°C) będzie emitował promieniowanie podczerwone. I zazwyczaj im wyższa temperatura obiektu, tym więcej tego promieniowania będzie. Co za tym idzie człowiek, którego temperatura ciała jest różna od temperatury otoczenia będzie widoczny jak na dłoni w spektrum promieniowania podczerwonego. Czujnik promieniowania w kamerze zamienia sygnał na impuls elektryczny, który następnie jest przetwarzany przez przetwornik, który już w tej postaci może być oglądany przez człowieka. Dodatkowo specjalny algorytm może nawet nam wyświetlać dokładną temperaturę obiektu.

Kiedy już znamy zasadę działania takich kamer pomyślmy chwilę w jakich warunkach taki sposób detekcji może przynieść wymierne korzyści. Warunki w których kamery termowizyjne będą szczególnie wydajne to:

A) Zupełny brak dodatkowego oświetlenia. Kamera termiczna nie używa światła, którego my ludzkim okiem widzimy, więc go nie potrzebuje. Na dowolnym dystansie.B) Mierzenie temperatury i powiadamianie. Jak już wspomniałem wcześniej, kamera może mierzyć temperaturę obiektu. Przykładowo kiedy obserwowany element przekroczy wartość graniczną – wyśle powiadomienie z alarmem.C) Obserwacja w dymie, mgle i innych trudnych warunkach. Dla kamer termowizyjnych nie ma znaczenia, że ukrywasz się w mgle, za dymem i jest bardzo słaba widoczność. Wszystko widoczne jak na dłoni.D) Bardzo dalekie dystanse. Kamery termowizyjne wyposażone w obiektyw 100mm mogą wykryć człowieka z odległości ponad 3km.Możliwości pracy kamer termowizyjnych jest bardzo szerokie, więc znajdą swoje zastosowanie w sektorze publicznym oraz prywatnym. W tym pierwszym, który obejmuje każdego z nas będzie na pewno ochrona granic lądowych:Czy także wczesne wykrywanie pożarów w lasach:Swoje zastosowanie znajdzie na pewno też w branży elektrycznej, gdzie takie kamery pozwolą wykryć niebezpieczne zmiany temperatury urządzeń:Zdecydowana większość termowizyjnych kamer Dahua to tak właściwie dwie kamery, dzięki czemu możemy oglądać obraz „normalnie” oraz w termowizji jednocześnie. Doskonale rozwiązanie na każdą okoliczność: 

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej o kamerach ip?
Skontaktuj się z nami:
Telefon: 22 614 33 72, 22 618 30 53
   
   
Adres: ul. Lecha 6, 03-610 Warszawa
   
Zobacz jak dojechać