Monitoring działki

13-08-2018
Kiedy przychodzą cieplejsze dni każdy lubi odpocząć na uprzednio przygotowanej działce. Jest to także czas kiedy jest też więcej pracy, narzędzia i urządzenia często zostają na dłużej w miejscu pracy. W skali ostatnich 20 lat jest coraz mniej kradzieży z włamaniem, jednak nadal nie brakuje chętnych na wzbogacenie się cudzym kosztem.
W przypadku kiedy na działce mamy doprowadzony prąd, najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie systemu monitoringu, który pozwoli na weryfikację przebiegu zdarzeń, identyfikację osób, a nawet spełni funkcję prewencyjną. Jaki monitoring na działkę będzie najskuteczniejszy zależy najbardziej od wielkości terenu działki. W przypadku niedużych terenów może sprawdzić się system 2-kamerowy, a na pewno poradzą sobie odpowiednio umieszczone 4-kamery.
W przypadku większych terenów warto rozważyć kamery z większą rozdzielczością, a także z regulowanym obiektywem. Kamery na działkę muszą spełniać wymóg odporności na warunki atmosferyczne oraz muszą zapewnić skuteczną obserwację bez zewnętrznego oświetlenia. Dobry monitoring działki to też taki który pozwoli odpowiednio skutecznie zarejestrować obraz, by zidentyfikować osobę. W takim przypadku rozdzielczość działania kamer 2MPX zdaje się być odpowiednim rozwiązaniem.

Kamery pomogą sprawdzić przebieg zdarzeń, kiedy nie mamy pewności czy dany efekt jest skutkiem działania warunków atmosferycznych, dzikich zwierząt, a może sąsiadów. Monitoring nie jest już teraz tak dużym kosztem jak to miało miejsce w przeszłości i spokojnie można sobie pozwolić na sprzęt, który odpowiednio sobie poradzi w danym miejscu. Dobrze dobrane i umieszczone kamery pozwolą na dokładną weryfikację zajść z całego terenu, niezależnie czy działka jest nieduża czy też jest rozległym sadem.


Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej na temat zestawów do monitoringu?
Skontaktuj się z nami:

Telefon: 22 614 33 72, 22 618 30 53
   

   

Adres: ul. Lecha 6, 03-610 Warszawa
   
Zobacz jak dojechać